Menu Color:
Banner Color:
Main Color:
Layout Style:
  • Wide
  • Boxed
نمایش
گردشگری دسترس‌پذیر در سی‌تیر - 19 خرداد 98
ایجاد شده توسط : ابراهیم پور

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12 به نقل از همشهری آنلاین، معاون گردشگری...

گردشگری دسترس‌پذیر در سی‌تیر - 19 خرداد 98


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12 به نقل از همشهری آنلاین، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از تبدیل شدن خیابان سی‌تیر به پایلوت پروژه گردشگری دسترس‌پذیر با هدف دسترسی آسان معلولان و افراد کم‌ توان به ابنیه‌ تاریخی و مراکز گردشگرپذیر این محدوده در منطقه۱۲ تهران خبر داد.

«ولی تیموری» با اشاره به اینکه دسترس‌پذیرکردن خدمات گردشگری برای معلولان و جانبازان از برنامه‌های سازمان جهانی گردشگری است، گفت: «ورود به مرحله عملیاتی پروژه گردشگری دسترس‌پذیر در این محدوده در حال بررسی است. با بهره‌مندی از حمایت بین‌المللی و برخورداری از تعاملات فرابخشی شامل بهره‌مندی از ظرفیت‌ ارگان‌های تصمیم‌ساز در این حوزه می‌توانیم تأسیسات گردشگری و خدمات قابل ارائه این حوزه را برای همه گردشگران به‌ویژه معلولان و جانبازان قابل استفاده کنیم.»
معاون گردشگری خیابان سی‌تیر تهران را برای اجرای پروژه گردشگری دسترس‌پذیرمناسب دانست و گفت: «هتل‌ها، دفاتر خدمات مسافرتی، موزه‌ها و مراکز گردشگری این محور براساس ساختار پروژه گردشگری دسترس‌پذیر برای استفاده معلولان و جانبازان مجهز می‌شوند. »معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به بررسی‌های انجام شده از سوی انجمن باور برای اجرای پروژه گردشگری دسترس‌پذیر درمحور خیابان سی‌تیر اشاره کرد و افزود: «همه تأسیسات گردشگری و اماکن جاذب گردشگران باید به زیرساخت‌های گردشگری دسترس‌پذیر مجهز شوند تا نیاز معلولان، جانبازان و افرد کم‌توانی که از چنین مرکزی بازدید می‌کنند، تأمین شود. »تیموری خاطرنشان کرد: «شعار سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۱۶ با عنوان «همه برای گردشگری، گردشگری برای همه» است و این موضوع به‌صورت مشخص در برنامه‌ریزی‌های حوزه گردشگری لحاظ شده. برای تحقق این هدف ضرورت دارد یک فصل به ضوابط تأسیسات گردشگری اختصاص یابد.»

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

اطلاعات تماس

نشانی : میدان شهید هرندی، خیابان شهید هرندی، خیابان ادیب، روبروی بوستان بهاران تلفن: 55624934

پیامک: 30009900660206

پست الکترونیک: sara.harandi124@gmail.com